تونل چند منظوره از بخشهای مهم پروژه بزرگ صحن حضرت فاطمه (س)

تونلی به طول 480 متر وارتفاع 6 متر وعرض 8 متر به منظور ایجاد ارتباط بین موتورخانه پروژه وسایر بخشهای عمارت صحن فاطمه (س) به مرحله بهره برداری نزدیک می شود.

به گزارش واحد اطلاع رسانی آستان علوی در ادامه انجام پروژه بزرگ صحن حضرت فاطمه زهرا (س) در ضلع غربی صحن مطهر علوی تونلی چند منظوره جهت هدایت کابلهای برق و ارتباطات و کانالهای سیستم تهویه مطبوع و حمل ونقل خودروهای ترابری داخل صحن طراحی وساخته شده است.

مهندس کرار الموسوی از مهندسان ناظر بر پروژه صحن حضرت فاطمه در این رابطه به واحد اطلاع رسانی آستان گفت: جهت ایجاد فضایی مناسب برای حمل ونقل خودروهای ترابری وخدماتی وهدایت کانالهای تهویه مطبوع به موتورخانه و کابلهای برق وارتباطی یک تونل چند منظوره درون پروژه طراحی وساخته شده است.

الموسوی افزود: این تونل که در زیر زمین ودر عمق 14 متری از طبقه همکف صحن ساخته شده به ساختمان موتورخانه صحن حضرت فاطمه منتهی می شود.

وی افزود: طول این تونل 480 متر وعرض وارتفاع آن به ترتیب 8 و 6 متر می باشد ودر سقف آن کانالهای سیستم خنک کننده وحرارتی وسایر کابلهای برق رسانی وارتباطی کارگذاری شده است.

مهندس ناظر بر پروژه صحن حضرت فاطمه خاطر نشان کرد: مرحله خاکبرداری جهت ساخت این تونل در روز 8/11/2014 میلادی آغاز شده ومراحل بتن ریزی آن در تاریخ 12/12/2015 به پایان رسیده وطی این چند روز شاهد مراحل پایانی برق رسانی و کارگذاشتن کانالهای و لوله های سیستم تهویه مطبوع هستیم.

تونل چند منظوره از بخشهای مهم پروژه بزرگ صحن حضرت فاطمه (س)
May / 17 / 2017
تعداد بازديد : 340
چاپ خبر