خدمت رسانی به زائران ومجاوران بارگاه علوی در دفتر پاسخگویی به مسائل شرعی

دفتر پاسخگویی به مسائل شرعی حرم مطهر علوی علاوه بر پاسخگویی به سؤلات شرعى وفقهى زائران خدمات اجتماعى ديگری از قبیل اجرای عقد ازدواج وارائه مشاوره مذهبی پیرامون مسائل خانوادگی را ارائه می کند.

واحد اطلاع رسانی آستان علوی: دفتر پاسخگویی به مسائل شرعی واقع در صحن مطهر علوی (روبه روی ناودان طلا) وظایف مختلفی از قبیل پاسخگویی به سولات فقهی زائران و اجرای عقد ازدواج وارائه مشاوره مذهبی پیرامون برخی مشکلات خانوادگی مجاوران وزائران را ارائه می کند.

حجت الاسلام شیخ احسان الکرمانی از روحانیون مشغول در این دفتر اظهار داشت: دفتر مسائل شرعی حرم مطهر علوی همیشه از ساعت 8 صبح تا ساعت 9 شب به صورت مستمر آماده پاسخگویی به پرسشهای شرعی زائران واجرای عقد ازدواج زوجین جوان وارائه مشاوره در زمینه مشکلات خانواده می باشد.

وی افزود: در ایام زیارتهای ملیونی مانند اربعین حسینی وایام تعطیل روزانه پذیرای تعداد بسیار زیادی از زائران هستیم. سوالاتی که در این دفتر مطرح میشود شامل موضوعات متفاوت فقهی واجتماعی وعقیدتی وشبهات دینی بوده وبخش قابل توجهی از این پرسشها شامل احکام شرعی ویژه نوجوانان عزیزی است که به تازگی به سن تکلیف رسیده اند.

الکرمانی خاطر نشان کرد: با توجه به رهنمودهاى مراجع عظام نجف اشرف در اين دفتر همواره سعى مى كنيم مسائل شرعى را به صورت واضح وساده براى عزيزان زائر توضيح دهيم وبسيار پیش می آید که پاسخ را چندین بار و به شیوه های مختلف برای زائر تکرار می کنیم تا قابل فهم باشد.

این روحانی متصدی در دفتر مسائل شرعی حرم علوی در ادامه گفت: یکی دیگر از وظایف مهمی که در این دفتر به انجام می رسد قرائت صیغه عقد برای زوجین جوانی است که تمایل دارند زندگی مشترک خود را در این مکان مبارک آغاز کنند.

وی افزود: روزانه بیش از 50 زوج برای اجرای عقد شرعی به این دفتر مراجعه می کنند واین تعداد در ایام تعطیل واعیاد مذهبی به مراتب بیشتر است.

خدمت رسانی به زائران ومجاوران بارگاه علوی در دفتر پاسخگویی به مسائل شرعی
February / 13 / 2018
تعداد بازديد : 355
چاپ خبر