خطیب جمعه شهر تکریت: حضرت علی (ع) پیشوای امت اسلام وتمامی مذاهب اسلامی است.

دکتر خمیس العزاوی خطیب جمعه شهر تکریت واز اساتید قرآن کریم دانشگاه این شهر به زیارت بارگاه مطهر علوی مشرف شد و با مسئولین آستان دیدار وگفتگو کرد.

به گزارش واحد اطلاع رسانی آستان علوی دکتر خمیس العزاوی امام جمعه شهر تکریت عراق واز اساتید قرآن کریم دانشگاه این شهر به زیارت بارگاه مطهر علوی مشرف شد وبا مسئولین آستان دیدار وگفتگو کرد.

محمد حسن رزوقی رئیس شورای آستان علوی طی دیدار با امام جمعه تکریت که به صورت تلوزیونی پخش شد شرحی از روند اجرای پروژه های عمرانی وبرنامه های فرهنگی ومذهبی آستان علوی را ارائه کرد.

العزاوی طی مصاحبه ای که با واحد اطلاع رسانی آستان انجام داد عنوان کرد: با توجه به دعوتنامه ی ارسالی جهت حضور در هیئت داوران مسابقه قرآنی دانشگاه های عراق به شهر نجف اشرف آمدم وطی حضور در این مکان مبارک پس از زیارت مرقد مطهر حضرت علی (ع) از بخشهای تاریخی عمارت حرم مطهر بازدید کردیم.

امام جمعه تکریت ضمن ابراز قدردانی از خدمات ارائه شده در حرم مطهر علوی اظهار داشت: مؤمنان ونيكوكارانى كه در اداره ومراقبت از این مکان عظیم زحمت می کشند خدمات شگفتی ارائه می کنند ودر واقع هر خدمتی که به این مکان ارائه می شود شایسته وسزاوار است, چرا که صاحب این مکان سرورمان امام علی (ع) است واین امام پیشوای تمامی امت اسلام وتمام مذاهب اسلامی ومسلمانان سایر ملتها می باشد.

العزاوی افزود: برخی مسلمانان غیر عرب با اینکه با زبان عربی آشنا نیستند وپیشوای خود را حضرت علی (ع) می دانند چرا که این امام دروازه شهر دانش رسول خدا (ص) است وتمامی مسلمانان از تمامی نقاط دنیا جهت تبرک جستن به قبر مطهرش ونگریستن به ضریح مبارکش به این مکان می آیند.

گفتنی است دکتر خمیس العزاوی از اساتید دانشگاه تکریت واز داوران بین المللی مسابقات قرآن کریم بوده ومشاور انجمن جهانی تلاوت قرآن کریم است وبه عنوان داور در دوره پنجم مسابقات قرآنی دانشگاه های عراق که در مسجد معظم کوفه برگزار می شود به شهر نجف اشرف آمده است.

خطیب جمعه شهر تکریت: حضرت علی (ع) پیشوای امت اسلام وتمامی مذاهب اسلامی است.
February / 9 / 2018
تعداد بازديد : 286
چاپ خبر